Jdi na obsah Jdi na menu
 


MOR 2009

16. 7. 2009

Den první byl pro mě zřejmě nejslabší, jelikož mě zaujali opravdu jen In Extremo, zato taková očekávání, jaká jsem měl u Nightwish, byla absolutně zbořena. Nová zpěvačka Anette nejenže docela dle očekávání nemůže zazpívat staré písničky s Tarjou, ale ona nadto navíc zkazí i "svůj" největší hit Amaranth - katastrofa. V den druhý nás v průběhu Kataklysm přepadl zákeřný déšť, a proto jsem musel "oželet" vystoupení Korpiklaani, kteří bezprostředně následovali. Nutno dodat že pochybuju, že by mě něčím překvapili - mám je hodně rád, ale po pátém shlédnutí této bandy už mi toho asi fakt moc dát nemůžou. To se naštěstí nedá říct o DEATHSTARS, které jsem si vychutnal a byli pro mě jednou z nej kapel festu. Sobota se nesla ve znamení výborné melodické partičky Axxis z Německa a po nich opravdu našlapané čtveřici rockových koček Crucified Barbara ze Švédska. Vynikající záležitost nejen na pohled, ale i na poslech. Neděle slibovala hned od rána zajímavou podívanou. na programu byli totiž "čeští Nightwish" neboli Innocens. Hudebně perfektně zvládnuté, především od klávesáka a bubeníka, zato zpěv už byl žel podstatně horší. I když Eluveitie nastoupili v podivném čase - 12:45 - odehráli vynikající "koncert" - snad jen zvuk byl ze začátku poddimenzován. Nejen pro mě byli největším překvapením Schandmaul z Německa, kteří hrají něco podobného jako Eluveitie, jen se jim myslím lépe povedlo nazvučit. Po mlátičkách Heaven shall burn a Voivod (perfektní!) bylo nutno si odpočinout...a odpočinek se protáhl až do začátku Europe. Ač se někteří divili, že hrají po Arch enemy, tak bych řekl, že byli opravdu zlatým hřebem MOR 2009. Tyto legendy nestárnou. Co říci závěrem...Mám pocit, že mě čím dál více opouštějí metalové síly a mířím si to někam k elektroničtějším záležitostem. To, co minulý ročník naznačil, ten letošní jen potvrdil. Oproti ostatním návštěvníkům jsem shlédl podstatně menší penzum kapel, ale až na pár výjimek mi to absolutně nevadilo. Největším otazníkem tedy zůstává, zda se do této akce pouštět i napřesrok, nebo raději investovat do něčeho jiného, byť např. v Německu (takové akce jako Amphi festival nebo Wave gotttik treffen tady zatím nemáme...). Největším problémem jsou zřejmě potenciální sparingpartneři, kteří by se se mnou taková akce zúčastnili, protože v mém nejbližším okruhu známých a kamarádů je takovýchto minimum, zato klasických metalistů (pardon za to spojení) je "u nás" stále hodně.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:))

(kata, 19. 7. 2009 22:09)

u tebe to beru jako jasnou vec:) jsi clovek, ktery kdyz se odhodla tak do toho jde:) nicmene v Praze te ocekavam urcite:)

yes

(martti, 19. 7. 2009 14:51)

Ano, máš pravdu, lístek si zase určitě koupím už za vyvolávací cenu jako každý rok :o) Jen mě mrzí, že jsem se ještě na akci typu WGT nikdy nepodíval, jednou to ale risknout musím, protože mě to tam neuvěřitelně táhne a teď, když je možnost hromadného cestování minibusy (tuším) z Prahy až na místo, tak je to zase o důvod víc.

ohlednuti MoR

(kata, 19. 7. 2009 13:10)

Dekuji alespon za psany vyklad tveho pojmuti letosniho MoR.
Co se pristiho roku tyce, urcite pojedes:) MoR neni jen o kapelach ale hlavne o lidech kteri tam jsou:)nicmene, Wave gotttik treffen ti schvaluji, tam bych se take rada podivala casem:)